TURGUT A. AKTER'İN ÇEVİRİ KİTAPLARI

Karanlık Güçler Üstadı

Kanada tiyatro dünyasının en önemli yazarlarının başında gelen; tiyatro, televizyon, film senaristi ve tiyatro yönetmeni

George F. Walker'ın en ilginç yapıtlarından biri olan

Karanlık Güçler Üstadı 2013 yılında Turgut A. Akter tarafından Türkçeye çevrildi.

Pırpırlı Yaşam

Kanada'nın en tanınmış ve popüler sanatçılarının başında gelen; oyuncu, yazar, çevirmen ve eğitmen David French'in en popüler yapıtı olan Pırpırlı Yaşam 2013 yılında Turgut A. Akter tarafından Türkçeye çevrildi.

Angelina ile Angelus

Kendine özgü sıra dışı kişiliği ve yaratıcılığıyla tanınmış, birçok oyunu, önemli filmleri ve diğer türde edebiyat yapıtları bulunan Macar sanatçı; oyun yazarı, senarist ve film yönetmeni

Andor Szilágyi'nin dünyada en çok bilinen oyunu

Angelina ile Angelus 2013 yılında Turgut A. Akter tarafından Türkçeye çevrildi.

Bir Kadın Avcısının Andaçı

Avrupa'nın değişik ülkelerinde ve ABD'de katıldığı uluslararası konferanslar, verdiği dersler ve tiyatro çalışmaları ile tanınan; Macaristan'ın önde gelen tiyatro adamlarından araştırmacı, Kierkegaard uzmanı ve öğretim üyesi, András Nagy'nin en tanınmış tiyatro yapıtı olan Bir Kadın Avcısının Andaçı 2013 yılında Turgut A. Akter tarafından Türkçeye çevrildi.

Dr. Faust'un Ölümü

20. yüzyılın en önemli avangard tiyatro yazarı olarak kabul edilen, Jean Cocteu'nun "Belçika'nın gerdanlığında taşıdığı şairler kolyesini tamamlayan bir siyah elmastır." diye nitelendirdiği Michel de Ghelderode'nin tüm zamanların en etkili yapıtlarından biri olarak adlandırılan Dr. Faust'un Ölümü 2013 yılında Turgut A. Akter tarafından Türkçeye çevrildi.

Ne Güzel Bir Gün

20. yüzyılın en önemli avangard tiyatro yazarı olarak kabul edilen, Jean Cocteu'nun "Belçika'nın gerdanlığında taşıdığı şairler kolyesini tamamlayan bir siyah elmastır." diye nitelendirdiği Michel de Ghelderode'nin Ne Güzel Bir Gün adlı eseri 2014 yılında Turgut A. Akter tarafından Türkçeye çevrildi.

Circles cycles in the air

Turgut A. Akter tarafından kaleme alındı. Kitap 1992 yılında New York'ta yayınlandı. Circles Cycles in the air adlı eser İngilizce dilindedir.

egek örök körei

Şimdiye kadar yayımlanmış en seçkin tasavvuf şiiri kitaplarından biri olarak nitelendirilen egek örök körei,

Turgut A. Akter tarafından kaleme alındı.

in the template of my dreams

Bu kitap, sanatçının ruhuna dair mistik iç görüsüyle benzersiz bir şekilde ruhun iç gerçeklerini ve onu neyin etkilediğini araştırmaya çalışırken katlanılan dayanılmaz ama büyüleyici bir yolculuğu anlatmaktadır.

Turgut A. Akter tarafından kaleme alındı. Kitap 2005 yılında Budapeşte'de yayınlandı.